STAR QUEST 2017-’18 (OFF STAGE ITEMS) |
PRIZE WINNERS LIST – MATAR CAMPUS |
CATEGORY 3 |
NO |
ITEM |
PLACE |
NAME |
CLASS |
HOUSE |
1 |
COLORING |
FIRST |
M.S.VRAJESH |
2E |
RUBY |
SECOND |
RAIHANA K |
1F |
SAPPHIRE |
THIRD |
FAZWAN USMANI |
2F |
TOPAZ |
CATEGORY 4 |
2 |
WATER COLORING |
FIRST |
MOHD. UROOZ |
4C |
TOPAZ |
SECOND |
SAAKETHA |
4C |
SAPPHIRE |
THIRD |
SYEDA ZARA SHAH |
4C |
RUBY |
3 |
ELOCUTION |
FIRST |
PRARTHANA SAJITH |
4A |
SAPPHIRE |
SECOND |
SWETHA RONALD |
3D |
SAPPHIRE |
THIRD |
MUHAMMED MINHAL |
3A |
EMERALD |
4 |
STORY WRITING |
FIRST |
SALMA SABRAS |
4C |
SAPPHIRE |
SECOND |
ARPITA |
4C |
RUBY |
THIRD |
ANJANA RATISH |
3A |
SAPPHIRE |
5 |
CLAY MODELING |
FIRST |
BEN GREGORIOUS |
4A |
EMERALD |
SECOND |
AKSHARA SATHISH KUMAR |
3A |
EMERALD |
THIRD |
ANAY GIRISH |
3B |
SAPPHIRE |
CATEGORY 5 |
1 |
POEM WRITING |
FIRST |
FATHIMA AZZA |
6A |
TOPAZ |
SECOND |
ARCHANA SOMAN |
5B |
SAPPHIRE |
THIRD |
SMITHAA RAMKUMAR |
5A |
SAPPHIRE |
2 |
ESSAY WRITING |
FIRST |
AKSHAJA K S |
6B |
RUBY |
SECOND |
LEAH ELIZABETH |
6B |
SAPPHIRE |
THIRD |
ARCHANA SOMAN |
5B |
SAPPHIRE |
3 |
STORY WRITING |
FIRST |
B CHARULATHA |
5B |
EMERALD |
SECOND |
CHAMAN P B |
6A |
SAPPHIRE |
THIRD |
RIMNA NAVAS |
5C |
EMERALD |
4 |
EXTEMPORE |
FIRST |
LEO C MATHEW |
6B |
TOPAZ |
SECOND |
ARCHANA SOMAN |
5B |
SAPPHIRE |
THIRD |
AYAAN TIWARI |
5A |
RUBY |
5 |
PENCIL DRAWING |
FIRST |
SRIRAM NARASIMHAN |
6B |
TOPAZ |
SECOND |
SRINATH |
6B |
SAPPHIRE |
THIRD |
MAHI PARMAR |
6B |
EMERALD |
6 |
WATER COLORING |
FIRST |
SRIRAM NARASIMHAN |
6B |
TOPAZ |
SECOND |
ISHAAN VINOD NAIR |
6A |
EMERALD |
THIRD |
RAKSHA.A.M |
5A |
SAPPHIRE |
STAR QUEST 2017-’18 (ON STAGE ITEMS) |
PRIZE WINNERS LIST – MATAR CAMPUS |
CATEGORY 3 |
NO |
ITEM |
PLACE |
NAME |
CLASS |
HOUSE |
1 |
WESTERN DANCE |
FIRST |
JANVI SREEJITH |
IIA |
EMERALD |
SECOND |
VAIGA HAREESH |
IIB |
TOPAZ |
THIRD |
SHAN AHMED |
IG |
SAPPHIRE |
2 |
FANCY DRESS |
FIRST |
DHYAN KRISHNA SREEJITH |
IIF |
EMERALD |
SECOND |
CIMAL M AZEEZ |
IIC |
TOPAZ |
THIRD |
VIRAT LITHESH |
ID |
RUBY |
3 |
FOLK DANCE |
FIRST |
JANVI SREEJITH |
IIA |
EMERALD |
SECOND |
SHRADDHA NARAYANAN |
IB |
TOPAZ |
THIRD |
ALEENA FAHAD |
ID |
EMERALD |
CATEGORY 4 |
1 |
LIGHT MUSIC INDIAN |
FIRST |
SHREYA MENON |
IIID |
SAPPHIRE |
SECOND |
JOSHUA LIBU ABRAHAM |
IIIC |
SAPPHIRE |
THIRD |
NETHRA NARAYANAN |
IVC |
TOPAZ |
2 |
FANCY DRESS |
FIRST |
HRIDHYA |
IVC |
SAPPHIRE |
SECOND |
SUHANI GUPTA |
IVA |
TOPAZ |
THIRD |
PRARTHANA SAJITH |
IVA |
SAPPHIRE |
|
CLASSICAL DANCE |
FIRST |
K. YASHVI |
IIIB |
RUBY |
|
SECOND |
KASHMEERA C D |
IIIB |
EMERALD |
3 |
THIRD |
SAFIYA SUNIL |
IVA |
RUBY |
4 |
FOLK DANCE |
FIRST |
PARATHANA SAJITH |
IVA |
SAPPHIRE |
SECOND |
MEENAKSHI SUBIN |
IVA |
SAPPHIRE |
THIRD |
SWETA RONALD |
IIID |
SAPPHIRE |
5 |
WESTERN DANCE |
FIRST |
K. YASHVI |
IIIB |
RUBY |
SECOND |
MOHD. ANAS ASIF |
IVB |
TOPAZ |
THIRD |
PRARTHANA SAJITH |
IVA |
SAPPHIRE |
CATEGORY 5 |
1 |
INSTRUMENTAL MUSIC (KEYBOARD) |
FIRST |
SRINATH |
VIB |
SAPPHIRE |
SECOND |
ISHAAN VINOD NAIR |
VIA |
EMERALD |
THIRD |
CAROLIN PAUL |
VIB |
RUBY |
2 |
FANCY DRESS |
FIRST |
ISHAAN VINOD NAIR |
VIA |
EMERALD |
SECOND |
DEVIKA NAIR |
VIB |
TOPAZ |
THIRD |
LEAH ELIZABETH |
VIA |
SAPPHIRE |
3 |
LIGHT MUSIC INDIAN |
FIRST |
ANNA SUNIL MAMMEN |
VIA |
SAPPHIRE |
SECOND |
RONA JOHNSON |
VIB |
RUBY |
THIRD |
NIRANJANA RAVEENDRAN |
VIA |
TOPAZ |
4 |
MONOACT |
FIRST |
SRIRAM |
VIB |
TOPAZ |
SECOND |
SRINATH |
VIB |
SAPPHIRE |
THIRD |
LEO C MATHEW |
VIB |
TOPAZ |
5 |
FOLK DANCE |
FIRST |
LEAH ELIZABETH |
VIA |
SAPPHIRE |
SECOND |
DEVIKA NAIR |
VIB |
TOPAZ |
THIRD |
ARCHANA SOMAN |
VB |
SAPPHIRE |
|
|
|
|
|
|
6 |
WESTERN DANCE |
FIRST |
AFRIN FIROZ |
VIA |
RUBY |
SECOND |
SREEHARI M |
VC |
RUBY |
THIRD |
MEKHA SANTHOSH |
VA |
TOPAZ |