STAR QUEST 2017-’18 PRIZE WINNERS LIST NEW SALATA CAMPUS
by School | Jun 12, 2017 | News & Events
BHAVAN’S PUBLIC SCHOOL, DOHA, QATAR |
STAR QUEST 2017-’18 (ON STAGE ITEMS) |
PRIZE WINNERS LIST – NEW SALATA CAMPUS |
CATEGORY 3 |
NO |
ITEM |
PLACE |
NAME |
CLASS |
HOUSE |
1 |
WESTERN DANCE |
FIRST |
SHEZA SHAHEEN |
IC |
EMERALD |
SECOND |
LAURA TERASA ABY |
IIE |
TOPAZ |
THIRD |
NEVIL SHANKAR SHIBI |
ID |
RUBY |
2 |
FANCY DRESS |
FIRST |
MUHAMMED ZAYAN |
IID |
EMERALD |
SECOND |
JAZLYN BRIYANNA |
IF |
SAPPHIRE |
THIRD |
ADVAITH NAIR |
IIF |
TOPAZ |
3 |
FOLK DANCE |
FIRST |
ROSE MARIYA ROYCHAN |
IIE |
RUBY |
SECOND |
LINTHOL MOIRANGTHEM |
IC |
RUBY |
THIRD |
AFRIN GAFOOR |
IA |
EMERALD |
CATEGORY 4 |
1 |
LIGHT MUSIC INDIAN |
FIRST |
JOEL SHIBU JOHN |
IVA |
RUBY |
SECOND |
VINNY VINOD |
IIID |
TOPAZ |
THIRD |
EPHEN JOHNSON |
IVB |
TOPAZ |
2 |
FANCY DRESS |
FIRST |
VARADA PRAMOD |
IIID |
RUBY |
SECOND |
STEVEN SINIL JOHN |
IVD |
SAPPHIRE |
SECOND |
SANDRA K SABEESH |
IVD |
RUBY |
THIRD |
MISBA P.Y |
IIIB |
SAPPHIRE |
|
CLASSICAL DANCE |
CONSOLATION PRIZE |
ARCHANA K.S |
IVD |
SAPPHIRE |
3 |
|
|
|
|
4 |
FOLK DANCE |
FIRST |
DEVIKA ABHILASH |
IVB |
RUBY |
SECOND |
PARVANA NIJEESH |
IVC |
TOPAZ |
THIRD |
VEDIKA PRAMOD |
IIID |
EMERALD |
THIRD |
DEVIKA UNNIKRISHNAN |
IIID |
SAPPHIRE |
5 |
WESTERN DANCE |
FIRST |
JONATHAN CHRISC |
IIIC |
EMERALD |
SECOND |
GOUTHAM BRIJESH |
IVC |
EMERALD |
THIRD |
YAHYA MOHD ELZEHEIRI |
IIIF |
EMERALD |
CATEGORY 5 |
1 |
INSTRUMENTAL MUSIC (KEYBOARD) |
FIRST |
KARENSA FERNANDES |
VB |
TOPAZ |
SECOND |
SAYAGOPU THRIVE RAJ |
VA |
RUBY |
THIRD |
EPHRIN JOHNSON |
VA |
RUBY |
2 |
FANCY DRESS |
FIRST |
VENKAT SUBBAREDDY |
VIA |
TOPAZ |
SECOND |
NIHAL MOHAMMED SAHIR |
VIA |
SAPPHIRE |
THIRD |
MADHAV M.P |
VB |
EMERALD |
3 |
LIGHT MUSIC INDIAN |
FIRST |
NEHA VETTATH MANOJ |
VIA |
EMERALD |
SECOND |
LIYA MARIA ABY |
VC |
SAPPHIRE |
THIRD |
ANABEL ROBIN |
VIA |
RUBY |
4 |
MONOACT |
FIRST |
FATHIMA MOTTAMMAL |
VIA |
RUBY |
SECOND |
VEDIKA VINOD |
VIA |
TOPAZ |
THIRD |
MADHAV M.P |
VB |
EMERALD |
5 |
FOLK DANCE |
FIRST |
NANDANA PRADEEP |
VB |
RUBY |
SECOND |
FATHIMA REEM |
VA |
SAPPHIRE |
THIRD |
DHAMINI AJITH PRASAD |
VIB |
TOPAZ |
|
|
|
|
|
|
6 |
WESTERN DANCE |
FIRST |
THANIYA V P |
VIA |
SAPPHIRE |
SECOND |
NIHAL MOHAMMED SAHIR |
VIA |
SAPPHIRE |
THIRD |
KIRUTHIKA RAJKUMAR |
VIA |
RUBY |
7 |
CLASSICAL DANCE |
CONSOLATION PRIZE |
ADITHYA SOOREJ |
VB |
SAPPHIRE |
BHAVAN’S PUBLIC SCHOOL, DOHA, QATAR |
STAR QUEST 2017-’18 (OFF STAGE ITEMS) |
PRIZE WINNERS LIST – NEW SALATA CAMPUS |
CATEGORY 3 |
NO |
ITEM |
PLACE |
NAME |
CLASS |
HOUSE |
1 |
COLORING |
FIRST |
ADVAITH SANDEEP KUMAR NAIR |
IIF |
TOPAZ |
SECOND |
LAIBA NADEEM |
IIB |
SAPPHIRE |
SECOND |
NAZRA SATHAR |
IIE |
SAPPHIRE |
|
THIRD |
ANGELINA ANNA LIJO |
IIC |
SAPPHIRE |
CATEGORY 4 |
2 |
WATER COLORING |
FIRST |
JOEL SHIBU JOHN |
IVA |
RUBY |
SECOND |
HANNA MARIAM MATHEW |
III F |
RUBY |
THIRD |
NOOR MOHAMED ABDULHAMID EISSA |
IV D |
TOPAZ |
3 |
ELOCUTION |
FIRST |
JOEL SHIBU JOHN |
IV A |
RUBY |
SECOND |
AKRITI RANA |
IV B |
RUBY |
THIRD |
NIYATHI NARASIMHAN |
III F |
TOPAZ |
4 |
STORY WRITING |
FIRST |
JOEL SHIBU JOHN |
IV A |
RUBY |
SECOND |
PRINCE KAKKADAVIL |
VI E |
RUBY |
THIRD |
MICAH LITTINA MANOJ |
IV D |
RUBY |
5 |
CLAY MODELLING |
FIRST |
NITHIN K SREEJITH |
IV B |
TOPAZ |
SECOND |
SAAD AHMAD |
IV B |
TOPAZ |
SECOND |
NOOR MOHAMED ABDULHAMID EISSA |
IV D |
TOPAZ |
THIRD |
KIMAYA CHANDAN KAMAT |
IV D |
EMERALD |
THIRD |
ALHA KHADEEJA |
IV C |
EMERALD |
CATEGORY 5 |
1 |
POEM WRITING |
FIRST |
VEDIKA VINOD |
VI A |
TOPAZ |
SECOND |
AMIT KRISHNA |
V C |
RUBY |
THIRD |
ATHIRA ANILKUMAR |
VI B |
SAPPHIRE |
2 |
ESSAY WRITING |
FIRST |
LAKSHMI SATHEESH |
VI B |
EMERALD |
SECOND |
VEDIKA VINOD |
VI A |
TOPAZ |
THIRD |
P SHRI KESHAV |
V B |
RUBY |
3 |
STORY WRITING |
FIRST |
AMIT KRISHNAA |
V C |
RUBY |
SECOND |
RITHUDEV |
V A |
RUBY |
SECOND |
MADHAV M.P |
V B |
EMERALD |
|
|
THIRD |
KIRUTHIKA RAJKUMAR |
VI A |
RUBY |
4 |
EXTEMPORE |
FIRST |
VEDIKA VINOD |
VI A |
TOPAZ |
SECOND |
ADITHYA AJITH PILLAI |
VI B |
RUBY |
THIRD |
LAKSHMI SATHEESH |
VI B |
EMERALD |
5 |
PENCIL DRAWING |
FIRST |
M.T ZEENATH SAMA |
VIA |
RUBY |
SECOND |
KARTHIK BIJU |
VIA |
EMERALD |
THIRD |
ADIB ABDUL JABBAR |
VIA |
RUBY |
6 |
WATER COLORING |
FIRST |
KARTHIKA SAJIMON |
VI B |
SAPPHIRE |
SECOND |
KARTHIK BIJU |
VI B |
EMERALD |
THIRD |
DEVIKA UNNIKRISHNAN |
V C |
SAPPHIRE |