STAR QUEST 2017-’18 (ON STAGE ITEMS) |
PRIZE WINNERS LIST |
CATEGORY 3 |
NO | ITEM | PLACE | NAME | CLASS | HOUSE |
1 | WESTERN DANCE | FIRST | RYAN S MATHEW | 2B | RUBY |
SECOND | EZRA BASIL | 2A | TOPAZ |
THIRD | AYN IBRAHIM | 2B | EMERALD |
2 | FANCY DRESS | FIRST | AFRAH FATHIMA | 1A | RUBY |
SECOND | AYN IBRAHIM | 2B | EMERALD |
SHIVANANDA SANGEETH | 1A | TOPAZ |
CARISSA ARETA SAKHI | 2C | EMERALD |
THIRD | SIDRATHUL MUNTHAHA | 1A | EMERALD |
RENA FATHIMA | 1A | EMERALD |
3 | FOLK DANCE | FIRST | ARPITHA ARUN | 2A | EMERALD |
SECOND | LEKSHMI NANDA | 1A | EMERALD |
THIRD | RENA FATHIMA | 1A | EMERALD |
CATEGORY 4 |
1 | LIGHT MUSIC INDIAN | FIRST | ISHITHA D NAIR | 3A | EMERALD |
SECOND | DEVNARAYAN | 3E | EMERALD |
THIRD | NANDANA RAJESH | 4A | SAPPHIRE |
2 | FANCY DRESS | FIRST | DEVNARAYAN | 3E | EMERALD |
SECOND | AFRIN AHAMED FAIZAL | 4A | RUBY |
THIRD | YASHASVI JOHRI | 4E | SAPPHIRE |
3 | CLASSICAL DANCE | FIRST | MEERA MAHADEVAN | 3A | EMERALD |
4 | FOLK DANCE | FIRST | MEERA MAHADEVAN | 3A | EMERALD |
SECOND | ZAIDA FAIZAL | 3D | EMERALD |
THIRD | NIVEDHIA K | 4C | TOPAZ |
5 | WESTERN DANCE | FIRST | DAKSHINA A VINOD | 3E | SAPPHIRE |
SECOND | YARA SHAMSUDHEEN | 4C | SAPPHIRE |
THIRD | ZAIDA FAIZAL | 3D | EMERALD |
CATEGORY 5 |
1 | INSTRUMENTAL MUSIC (KEYBOARD) | FIRST | AJAY ABRAHAM | 5B | RUBY |
SECOND | AADHI VENKAT | 5C | TOPAZ |
THIRD | ISHAAN ANEJA | 5D | RUBY |
2 | FANCY DRESS | FIRST | ARYAN KUMAR | 5B | RUBY |
SECOND | SABIYA ANSARI | 5B | RUBY |
THIRD | SHAHARBAN MOHAMMED | 6B | SAPPHIRE |
3 | LIGHT MUSIC INDIAN | FIRST | MALAVIKA P SHENOY | 5A | EMERALD |
SECOND | ALOK NATH | 5A | SAPPHIRE |
THIRD | NIKHIT JINO | 6A | EMERALD |
4 | MONOACT | FIRST | MALAVIKA P SHENOY | 5A | EMERALD |
SECOND | ALINA SHYJU | 5C | RUBY |
THIRD | DIYA NOBLE | 5A | TOPAZ |
5 | FOLK DANCE | FIRST | AARDRA T SURESH BABU | 5B | TOPAZ |
SECOND | ALINA SHYJU | 5C | RED |
THIRD | HRIDAYA ROOPESH | 5C | TOPAZ |
| | | | | |
6 | WESTERN DANCE | FIRST | HRIDAYA ROOPESH | 5C | TOPAZ |
SECOND | DIYA NOBLE | 5A | TOPAZ |
CATEGORY 6 |
1 | INSTRUMENTAL MUSIC(KEYBOARD) | FIRST | VISRUT ANAND | 8C | SAPPHIRE |
SECOND | SHREYA VENKADESAN | 7F | RUBY |
THIRD | DAISY SUNISH VARGHESE | 9A | TOPAZ |
2 | FANCY DRESS | FIRST | RUTH BASIL | 7F | TOPAZ |
SECOND | M SUNETRA | 7D | RUBY |
THIRD | KIRAN BINOY DAS | 7B | EMERALD |
3 | LIGHT MUSIC INDIAN | FIRST | MYTHILI P SHENOY | 7C | TOPAZ |
SECOND | SAI RAM HARIHARAN | 7E | SAPPHIRE |
AFRAH MANAF | 9A | EMERALD |
THIRD | RUBEN S MATHEW | 7D | EMERALD |
4 | FOLK DANCE | FIRST | KIRAN BINOY DAS | 7B | EMERALD |
SECOND | VEDHA MAHADEVA | 7C | SAPPHIRE |
ZAIMY FAISAL | 8B | TOPAZ |
THIRD | DEVANANDA | 7E | EMERALD |
5 | CLASSICAL DANCE | FIRST | ZAIMY FAISAL | 8B | TOPAZ |
SECOND | VEDHA MAHADEVAN | 7C | SAPPHIRE |
THIRD | KIRAN BINOY DAS | 7B | EMERALD |
6 | MONO ACT | FIRST | KIRAN BINOY DAS | 7B | EMERALD |
SECOND | MYTHILI P SHENOY | 7C | TOPAZ |
THIRD | YASEEN | 7F | TOPAZ |
CATEGORY 7 |
1 | CLASSICAL DANCE | FIRST | MEZYUNA | XIIA | TOPAZ |
SECOND | MERITA | XIIA | SAPPHIRE |
THIRD | | | |
2 | INSTRUMENTAL MUSIC(KEYBOARD) | FIRST | ANN JOSE JOSEPH | 10C | EMERALD |
SECOND | ABHIJITH ARUN | 12A | SAPPHIRE |
THIRD | JOSHUA NISHANTH | 10B | TOPAZ |
3 | INSTRUMENTAL MUSIC(GUITAR) | FIRST | AMAL XZVIER | 12B | SAPPHIRE |
SECOND | ABHAY MATHEWS BOBBY | 10C | RUBY |
THIRD | ABIAH ROSE THOMAS | 10B | TOPAZ |
4 | LIGHT MUSIC INDIAN | FIRST | SRIRAAJ ANANDH | 10A | RUBY |
SECOND | ANN JOSE JOSEPH | 10C | EMERALD |
THIRD | FARHANA KAMAR | 11B | TOPAZ |
5 | FANCY DRESS | FIRST | ABHISHEK SANTHOSH | 12B | RUBY |
SECOND | EDWIN RAJU | 12B | RUBY |
THIRD | SONALI MAHESH SONPAR | 10B | SAPPHIRE |
6 | MONO ACT | FIRST | ALNA SHIREEN ALBI | 10C | TOPAZ |
SECOND | ARFAN FAOUZI | 12B | EMERALD |
THIRD | AAMIR P M | 11B | RUBY |
7 | FOLK DANCE | FIRST | MEZYUNA | 12A | TOPAZ |
SECOND | SONALI MAHESH SONPAR | 10B | SAPPHIRE |
THIRD | | | |
STAR QUEST 2017-’18 (OFF STAGE ITEMS) |
PRIZE WINNERS LIST |
CATEGORY 3 |
NO | ITEM | PLACE | NAME | CLASS | HOUSE |
1 | COLORING | FIRST | EZRA BASIL | 2A | TOPAZ |
SECOND | NIVEDITHA SANTHOSH | 2A | RUBY |
THIRD | RIKHA PREEJITH | 2 B | TOPAZ |
CATEGORY 4 |
2 | WATER COLORING | FIRST | JANNATUL MAOWA | 4F | SAPPHIRE |
SECOND | KRISHNA NANDA | 4D | EMERALD |
THIRD | SAFYA HASAN | 3E | TOPAZ |
3 | ELOCUTION | FIRST | JANNATUL MAOWA | 4F | SAPPHIRE |
SECOND | HEER PAREKH | 4 C | RUBY |
THIRD | ISHAN D NAIR | 3A | RUBY |
MEERA MAHADEVAN | 3A | EMERALD |
MINHA FATHIMA K | 3E | RUBY |
4 | STORY WRITING | FIRST | JEEVAN BINOY | 4B | EMERALD |
SECOND | GOURI RAJESH | 4F | TOPAZ |
ALAN BYJU | 4B | RUBY |
THIRD | YARA SHAMSUDHEEN | 4C | SAPPHIRE |
JANNATUL MAOWA | 4F | SAPPHIRE |
5 | CLAY MODELING | FIRST | POORNA ALAGAPPAN | 3D | EMERALD |
SECOND | WAFIYA HAGUE | 4A | EMERALD |
THIRD | TANIYA MARIYAM | 4C | EMERALD |
CATEGORY 5 |
1 | POEM WRITING | FIRST | GHAIDA SENJA | 6B | SAPPHIRE |
SECOND | DIYA NOBLE | 5A | TOPAZ |
MARTINA SAIJU CHERIAN | 6B | SAPPHIRE |
THIRD | SHIFA AMJAD KHAN | 5C | RUBY |
2 | ESSAY WRITING | FIRST | DIYA NOBLE | 5A | TOPAZ |
SECOND | ADNAN ABDULLA | 6C | EMERALD |
THIRD | HELLEN ELSA AJU | 5D | RUBY |
3 | STORY WRITING | FIRST | GHAIDA SENJA | 6B | SAPPHIRE |
SECOND | ADNAN ABDULLA | 6C | EMERALD |
THIRD | ABHIRAM GOPAL | 6C | SAPPHIRE |
4 | EXTEMPORE | FIRST | DIYA NOBLE | 5A | TOPAZ |
SECOND | HRIDAYA ROOPESH | 5C | TOPAZ |
SHIFA AMJAD KHAN | 5C | RUBY |
THIRD | JITHU BINOY | 6A | SAPPHIRE |
MARTINA SAIJU CHERIAN | 6B | SAPPHIRE |
5 | PENCIL DRAWING | FIRST | SABIYA ANSARI | 5B | RUBY |
SECOND | ALEENA P ANIL | 5A | SAPPHIRE |
THIRD | NIKHIT JINO | 6A | EMERALD |
6 | WATER COLORING | FIRST | SIVA BALAJI ROSHAN | 5C | RUBY |
SECOND | ADILA SANA | 5B | RUBY |
THIRD | HARSHANA ARAVIND | 5B | SAPPHIRE |
MADONA SAIJU | 5D | RUBY |
CATEGORY 6 |
1 | STORY WRITING | FIRST | HARSHI MODI | 7A | RUBY |
SECOND | DRASHTI MODI | 9A | EMERALD |
THIRD | NABIL UZER | 7A | TOPAZ |
2 | WATER COLORING | FIRST | THANHA VALIYAPEEDIYEKAL | 8C | TOPAZ |
SECOND | AADARSH T SURESH | 9A | TOPAZ |
THIRD | ASNA FATHIMA | 8A | TOPAZ |
SHIVAANI THOTTEKAT | 7F | EMERALD |
3 | POEM WRITING | FIRST | FATMA UZER | 9A | SAPPHIRE |
SECOND | ALEENA | 9A | EMERALD |
M.HARINI | 9A | EMERALD |
THIRD | REEM SHAMEER | 9B | TOPAZ |
AYESHA ANZIA | 8D | RUBY |
4 | ESSAY WRITING | FIRST | AKSHARA RATISH | 9B | TOPAZ |
SECOND | REEM SHAMEER | 9B | TOPAZ |
THIRD | SHREYA VENKATESAN | 7F | RUBY |
5 | EXTEMPORE | FIRST | MUTAHHERA FATIAM | 7B | SAPPHIRE |
SECOND | FATMA UZER | 9A | SAPPHIRE |
DAISY SUNISH VARGHESE | 9A | TOPAZ |
THIRD | SHREYA AJAYKUMAR BHATT | 8C | TOPAZ |
6 | PENCIL DRAWING | FIRST | AADARSH T SURESH | 9A | TOPAZ |
SECOND | M.HARINI | 9A | EMERALD |
THIRD | FATMA UZER | 9A | SAPPHIRE |
CATEGORY 7 |
1 | POEM WRITING | FIRST | CHRISTEO BYJU | 10 B | SAPPHIRE |
SECOND | ANANTH KRISHNA | 11A | TOPAZ |
THIRD | RIDA | 12A | SAPPHIRE |
2 | STORY WRITING | FIRST | ARJUN M | 12A | EMERALD |
SECOND | JOSHUA NISHANTH CHRISTIAN | 10B | TOPAZ |
THIRD | HELMIN JINOZ | 10B | SAPPHIRE |
3 | EXTEMPORE | FIRST | HELMIN JINOZ | 10B | SAPPHIRE |
SECOND | KARUN SAM KURIAN | 10A | SAPPHIRE |
THIRD | GAUTHAM M P | 10A | EMERALD |
4 | ESSAY WRITING | FIRST | CHRISTEO BYJU | 10B | SAPPHIRE |
SECOND | JOSHUA NISHANTH CHRISTIAN | 10B | TOPAZ |
THIRD | RITHIKA LALIES THOMAS | 11B | SAPPHIRE |
ARJUN M | 12A | EMERALD |
5 | PENCIL DRAWING | FIRST | JOSHUA NISHANTH CHRISTIAN | 10B | TOPAZ |
SECOND | SONALI MAHESH SONPAR | 10B | SAPPHIRE |
THIRD | MEGHA MUGUNTHAN | 10C | SAPPHIRE |
6 | WATER COLORING | FIRST | FATHIMA ROYA SAIFUDEEN | 10B | EMERALD |
SECOND | AYFUNA AYSHA N | 10B | TOPAZ |
THIRD | CATHERINE DANIEL | 10B | RUBY |